Zavřít
Vstoupit Následujte nás

3S.cz

Studie

VEEAM: Zálohování ve virtualizovaném prostředí

19.11.2014 15:39 | Studie

Účinná ochrana dat je nezbytným prvkem v moderním IT prostředí. Strategie zálohování ale v minulosti nezaujímaly tak důležité místo jako dnes. Informace o zálohování byly většinou uváděny v několika posledních kapitolách příručky pro administrátory a byly brány spíše jako dodatečná poznámka. To se však změnilo a dnes stojí v popředí zájmu každého CIO. Schopnost provádět obchodní operace i po selhání systému a povinnost splňovat přísné požadavky dělá ze zálohování nutnost, a to nejen při zajištění kontinuity provozu, ale také pro přežití firmy. Otázka, kterou by si firmy měly položit, tedy nezní zda zálohovat svá data, ale jak je zálohovat.

Jak na spolehlivé NAS služby?

17.10.2014 15:13 | Studie

Nějaký druh Network Attached Storage (NAS) dnes už potřebuje prakticky každý uživatel IT, ať se jedná o domácího uživatele, vědecké pracoviště nebo firmu jakékoli velikosti. A každý má právě teď problém s jeho kapacitou, samozřejmě relativní své důležitosti. A problém s kapacitou díky povaze zařízení NAS téměř vždy znamená i problém s výkonností. Obě tato slova, kapacita a výkon, jsou v IT žargonu pouze synonymy pojmu finanční náklady. Je tedy řešením NAS problému jedině pravidelné vypisování objednávky?

Hitachi Virtual Storage - nová dimenze datových center

18.06.2014 17:15 | Studie

Nový Hitachi enterprise diskový systém VSP G1000 přichází s přelomovou novinkou měnící uvažování a plánování datových center. Touto novinkou je Hitachi Virtual Storage Machine, která je pomyslnou třešničkou Hitachi enteprise architektury.

Svět podle Gartnera - aneb které diskové pole je nejlepší?

17.05.2014 08:10 | Studie

V průběhu března 2014 zveřejnil Gartner studii „Critical Capabilities for General-Purpose, High-End Storage Arrays“. Tento výzkum analyzuje 12 high-endových diskových polí na základě v osmi kritérí typických pro IT. Odpověď na otázku „které diskové pole má největší užitnou hodnotu“ tak byla zodpovězena.

„TOP TEN“ trendy v IT – Exploze Flash technologií

24.02.2014 09:33 | Studie

Data a výkonnost. Poslení léta jsou ve znamení masivního nástupu Flash/SSD technologií do segmentu diskových polí. Klasické SSD však mají svá omezení a proto výrobci diskových polí vyvíjejí nové flash technologie. Jaké to má důvody?