Zavřít
Vstúpiť Nasledujte nás

3S.sk

Odborná sekcia

100% Dostupnost diskových polí Hitachi!

14.01.2022, 11:24

Dostupnost dat je pro IT hlavním problém, zejména v případě úložných systémů. Dostupnost serverů je také důležitá, ale servery a sítě jsou v podstatě bezstavové a lze je vyměnit, čímž se znovu spustí zpracování dat. Pokud však dojde k výpadku systémů pro ukládání dat, může trvat hodiny nebo dokonce dny, než se obnoví stav dat.

Produkty Hitachi Vantara jsou navrženy s ohledem na spolehlivost, a proto jsme schopni tuto obavu v případě datových úložišť řešit stoprocentní zárukou dostupnosti dat u našich virtuálních úložných platforem Hitachi (VSP). Tuto službu nabízíme již více než 20 let!

Analytici, partneři a zákazníci z oboru považují úložné platformy Hitachi za zlatý standard kvality, dostupnosti a odolnosti. Naši zákazníci nikdy nezaznamenali výpadek žádného ze svých podnikových úložných systémů Hitachi. I naši nejpřísnější kritici, kteří tvrdí, že mezi produkty některého z dodavatelů úložišť není žádný skutečný rozdíl, musí uznat, že jsme jediným dodavatelem úložišť, který tak dlouho nabízí 100% záruku dostupnosti dat tohoto druhu. Pokud dojde ke ztrátě dostupnosti dat způsobené poruchou úložného systému, která znemožní čtení nebo zápis dat, společnost Hitachi Vantara připíše zákazníkovi peníze na náhradní zařízení. Tuto záruku poskytují všechny naše systémy VSP.

Proč je Hitachi Vantara jediným výrobcem úložišť, který může tuto záruku poskytnout v rámci své produktové řady VSP pro střední a velké firmy?


Základní architektura hardwaru Virtual Storage Platform je jedinečná. Je postavena na architektuře, která odděluje řízení od dat, takže datové toky lze sledovat a podávat o nich zprávy bez přerušení datového toku. To je také bezpečnostní prvek, protože servisní pracovníci společnosti Hitachi mohou na systému pracovat a nikdy nevidí data zákazníka. Všechny hardwarové komponenty jsou navrženy tak, aby neměly jediný bod selhání s několika úrovněmi redundance spolu s poskytováním dat pro výstrahy.

Operačním systémem pro všechny úložné systémy Hitachi, od středních až po podnikové, je Hitachi Storage Virtualization Operating System RF (SVOS RF), takže jsme schopni nabídnout tuto 100% záruku dostupnosti dat v celé naší produktové řadě. Ostatní dodavatelé mají tři nebo čtyři produktové řady a nemohou tento typ záruky nabídnout. Řada VSP poskytuje prediktivní monitorování prostřednictvím služby Hitachi Remote Ops.

V každém úložném systému Hitachi je zabudováno více než 28 let zkušeností a více než 4 000 špičkových patentů v oblasti systémového inženýrství a podpory. Průběžný sběr dat systému SVOS RF a možnost podávání zpráv "call home" zajišťují udržení kvality v průběhu času sledováním metrik hardwaru, softwaru, prostředí a datových cest, aby bylo proaktivně zajištěno, že systém pracuje za ideálních podmínek. 

 
Použití progresivních technologií umožňuje dosáhnout vysoké dostupnosti i atraktivní ceny

 

S nástupem nových technologií, jako jsou mikroslužby, FPGA, PCIe a NVMe, byl systém SVOS RF přepracován tak, aby tyto nové možnosti využíval:

  • Vývojáři společnosti Hitachi přepracovali základní systémy na mikroslužby.
  • Použití FPGA odstranilo potřebu drahých vlastních ASIC.
  • Naše proprietární přepínače byly nahrazeny přepínači PCI, což snížilo náklady.
  • SVOS RF využil masivní paralelismus NVME pro zvýšení výkonu a dostupnosti.

SVOS RF zahrnuje také umělou inteligenci a strojové učení (ML), které poskytují kognitivní poznatky, jež přesahují systémové komponenty, úložná zařízení, software nebo firmware. Sleduje také interoperabilitu mezi softwarovou funkcí napříč logickou a fyzickou datovou cestou, do sítě a k hostiteli.  Systémy Hitachi VSP podporují také rozhraní RESTful API, takže tyto informace lze sdílet s dalšími monitorovacími systémy, jako je ServiceNow.

Na základě těchto informací a zkušeností zákazníků Hitachi za posledních 28 let může Hitachi Vantara jít naplno za 100% dostupností dat pro naše současné i budoucí zákazníky. Aby se společnost mohla kvalifikovat pro tuto 100% záruku dostupnosti dat, vyžaduje Hitachi, aby byly zavedeny následující funkce dostupnosti:

  • Dvouparitní skupiny RAID nakonfigurované pro ukládání dat.
  • Redundantní cesty od hostitele k přepínačům SAN a portům úložiště.
  • Kvalifikovaný software Hitachi pro převzetí hostitele při selhání na připojených serverech. Připojené komponenty, jako jsou adaptéry hostitelské sběrnice (HBA), přepínače a další komponenty SAN nebo LAN, které jsou uvedeny v matici interoperability. https://support.hitachivantara.com/en_us/interoperability.html.
  • Nainstalovaný a funkční monitorovací systém Hitachi Remote Ops a funkce Call Home.

 

Další informace naleznete v datovém listu 100% dostupnosti nebo se obraťte na společnost 3S.cz, největšího prodejního a servisního partnera systémů Hitachi VSP v ČR.