Zavřít
Vstúpiť Nasledujte nás

3S.sk

Enterprise Storage

Výjimečnost Enterprise řešení

Hitachi VantaraSpolečnost 3S.cz, která je od roku 2012 nejsilnějším partnerem Hitachi Vantara v České republice, disponuje rozsáhlým týmem špičkových odborníků na aplikace řešení Hitachi v ČR. Díky tomu jsme výjimeční právě v řešení enterprise požadavků u enterprise zákazníků.

Výrobců diskových polí kategorie ENTEPRISE jsou na světě jednotky a po technické stránce řečeno, nejpropracovanější a komplexní řešení nabízí společnost Hitachi Vantara. Hitachi disková pole jako jediná nabízejí garanci 100% dostupnosti dat.

Pro mnoho společností již nejsou pojmy jako centralizace, diskové pole apod. neznámou a existuje zde celá řada zkušeností s midrange modulárními diskovými poli řady výrobců. Potřeby společností však rostou a vyústění těchto požadavků vede často k nasazení Enteprise Storage. Jaký koncept se za tímto skrývá a jaký je reálný benefit?

 

Proč Enterprise system:

 • Mimořádná výkonnost dosahující miliony IO operací za sekundu
 • Integrovaná virtualizační vrstva, která dokáže adoptovat diskové systémy třetích stran a zacházet s nimi jako s interní kapacitou
 • Schopnost vytvořit z více systémů geograficky Storage Metro Cluster
 • Disponují širokou škálou softwarového vybavení pro operace s daty (nástroje pro zajištění QoS, snapshoty, klony, provisionig, replikace, nástroje pro tvorbu konzistentních obrazů databází, nástroje pro práci s tiers storage a migrace dat napříč těmito tiers atd…)

 

 • Řada VSP 5000 nabízí interní úložné kapacity až 69PB (s využitím 30TB SSD), se schopností virtualizovat další platformy s celkovou virtualizovanou kapacitou až 287PB.
 • Hitachi disponuje výkonem 21 milionů IOPS s latencemi pouhých 70 µs a propustností až 149 GB/s (u špičkového modelu 5500H). 
 • Platforma podporuje NVMe a SAS SSD, stejně jako vlastní FMD (Flash Module Drive).
 • Proprietální Flash Moduly FMD  jsou řešením off-loadování komprese - jinak výpočetně náročné funkce - pomocí specializovaného hardwaru. 
 • Nová úroveň bezpečnosti jde dalece za hranici konkurečních řešení. Komponenty, propojení a všechny aktivní prvky mají čtyřnásobnou redundanci. Tato nová architektura zvýšila dostupnost řešení na 8 devítek.
 • Technologie Hitachi Accelerated Fabric násobně zrychluje a zefektivňuje komunikaci mezi kontrolery diskového pole, kterých může být až 12
 • Flexibilní architektura: v rámci jednoho úložného systému lze kombinovat NVMe sběrenici i SAS Sběrnici.
Čtěte dále:

 

Hitachi Vantara DataCentrum

 
Další Systémy z rodiny Hitachi Virtual Storage Platform - VSP Gxxx 

 
Virtualizace externích storage systémů

Virtualizace externích storage systémů je jedním z pádných argumentů proč volit diskové pole třídy "Enteprise". Každé IT větší organizace v průběhu života prochází jakousi evolucí. V praxi to znamená, že v datovém centru se množí různé boxy různých výrobců až do okamžiku, než si IT management uvědomí, že takovýto proces vede k nepřiměřeným nákladům na vlastnictví, je nepružný a náročný na správu (příliš mnoho managementů).

Virtualizace na úrovni diskového pole ja pak funkcionalita, kdy k diskovému poli připojíte externí externí storage systémy různých vendorů. To s nimi umí pracovat a krom toho, že dokáže využít této externí kapacity, také přenese také svoje SW funkcionality na připojený systém.

 

Objevte svět enterprise diskových systémů: