Zavřít
Vstúpiť Nasledujte nás

3S.sk

Odborná sekcia

FujiFilm páska LTO9 - až 45TB dat!

19.01.2022, 15:38

FUJIFILM Recording Media v závěru roku 2021 oznámila dostupnost datové kazety FUJIFILM LTO Ultrium 9. Kazeta LTO-9 společnosti Fujifilm splňuje standardy deváté generace LTO Ultrium pro magnetická pásková média a představuje nový standard výkonu pro zálohování a archivaci velkých objemů dat. Páska LTO-9 společnosti Fujifilm využívá vlastní technologii, která nabízí až 45 TB úložné kapacity (18 TB pro nekomprimovaná data), což představuje 50% nárůst oproti předchozí generaci pásky LTO.

Magnetická páska je stále více uznávána jako ideální paměťové médium pro dlouhodobou archivaci velkých objemů dat, a to bezpečně a s nízkými náklady. Kromě toho má páska výrazně nižší energetické nároky, protože není nutné ji mít během ukládání dat neustále zapnutou.


Zvýšená kapacita. Zvýšená rychlost.

Nová páska LTO-9 společnosti Fujifilm dosahuje zvýšené úložné kapacity pomocí magnetických částic feritu barya (BaFe), které jsou pomocí pokročilé technologie NANOCUBIC společnosti Fujifilm formovány do extrémně jemných částic, rovnoměrně rozprostřených na povrchu pásky a tvořících hladkou a tenkou magnetickou vrstvu. LTO-9 také poskytuje vysokorychlostní přenos dat dosahující až 1 000 MB/s pro komprimovaná data (400 MB/s pro nativní data), což je o 25 % více než u LTO-8. Podobně jako u předcházejících generací LTO, tak i zde je dodrženo pravidlo zpětné kompatibility alespoň o jednu generaci zpětně, viz podrobné parametry.

 

Offline úložiště nabízí ochranu proti kybernetické kriminalitě - Ransomware

Pásky lze ukládat offline a mimo síť, což vytváří fyzickou bariéru, která minimalizuje riziko vystavení dat kybernetickým útokům. Díky zabezpečení pro dlouhodobé ukládání velkoobjemových dat jsou pásky již dlouho preferovanou volbou velkých datových center a výzkumných ústavů.

 

Unikátní magnetické částice BaFe dosahují maximální komprimované úložné kapacity 45 TB

Nový LTO-9 je vybaven magnetickými částicemi BaFe, které jsou formovány do extrémně jemných částic pomocí pokročilé technologie NANOCUBIC společnosti Fujifilm, rovnoměrně rozprostřeny na povrchu pásky a vytvářejí hladkou a tenkou magnetickou vrstvu s minimálními odchylkami. Vylepšena byla také hustota záznamu dat, která činí 8 960 datových stop na pásce o šířce 12,65 mm, čímž je dosaženo úložné kapacity až 45 TB (18 TB pro nekomprimovaná data), což je 1,5krát více než u současné generace LTO-8.


Pokročilá úroveň pohodlí a spolehlivosti

LTO-9 umožňuje vysokorychlostní přenos dat rychlostí až 1 000 MB/s. (400 MB/s pro nekomprimovaná data). Poskytuje vysoce kvalitní signály pro opakované přehrávání s nízkou bitovou chybovostí (BER). Kromě toho byla optimalizována konstrukce materiálu pro vysoce přesnou schopnost sledování magnetických stop a vynikající provozní odolnost magnetických hlav v páskových jednotkách, což zvyšuje spolehlivost a stabilitu při čtení a zápisu dat. 


Možnost bezpečného dlouhodobého ukládání dat při nízkých nákladech pro energeticky úsporné ukládání dat.

LTO-9 má lepší TCO než HDD a cloud, je schopno uchovávat velké množství "spících" dat při nízkých nákladech. Pro zajištění bezpečnosti cenných dat nabízí páska ochranu dat "air gap", fyzicky izolovanou od sítě, čímž minimalizuje riziko poškození nebo ztráty dat způsobené selháním systému, vystavením počítačovým virům a kybernetickým útokům.

Zrychlený test životnosti ukázal, že magnetická páska využívající magnetické částice BaFe si zachovává stabilní magnetické vlastnosti po dobu více než 50 let. LTO-9 dokáže ukládat data s nižší spotřebou energie než HDD, což přispívá ke snížení dopadu ukládání dat na životní prostředí.

 

Zálohovací knihovny s mechanikami LTO9

QuantumSpolečnost Quantum je lídrem v oblasti zálohovacích systémů a to jak fyzických zálohovacích knihoven (Scalar Library), tak virtuálních zálohovacích knihoven (DXi VTL). Pro úlohy spojené sproblematikou Big Data má Quantum v porfoliu specializovaný FileSystem Stornext.

Společnost 3S.cz je autorizovaným servisním partnerem společnosti Quantum pro Českou a Slovenskou republiku. Tato specializace umožňuje být profesionálním partnerem zákazníka a realizace servisu v přímé vazbě na výrobce bez prostředníků.