Zavřít
Vstoupit Následujte nás

3S.cz

Zálohování

Jsme svědky častých útoků Ransomwarů. Ransomware je sofistikovaný program vytvořený podvodníky s dobrými znalostmi počítačového programování.  Hrozba pro data je reálná a v rámci celkové strategie správy dat využívající nové technologie je kriticky důležité data chránit a zajišťovat, aby organizace byly chráněné před škodlivými záměry, kdy dochází k trvalému smazání dat nebo jejich blokování s požadavkem na zaplacení výkupného.

 

Společnost 3S.cz je stabilní společností s 15ti lety zkušeností v oboru ukládání dat a zálohování. Máme mnoho zkušeností s tvorbou zálohovacích řešení na bázi standardních i virtuálních páskových knihoven na bázi LTO médií. Účastníme se a aktivně propagujeme trendy zálohování do Cloud Objektových úložišt na bázi protokolu S3. Jsme partnerem, který Vám připraví Disaster Recovery plány a otestuje scénáře obnovy dat. 

 

Moderní nástroje pro zálohu zejména virtuálních a cloud prostředí

Jsme SILVER partner společnosti Veeam software. Veeam představuje velmi pokročilé nástroje pro zálohování a replikační operace virtuálních prostředí WMware, a MS Hyper-V. Řešení Veeam Backup & Replication™ poskytuje bleskové spolehlivé obnovení celých virtuálních počítačů VMware vSphere a Microsoft Hyper-V, samostatných souborů a položek aplikací při nízkých cílech doby obnovy (RTO). 

Zálohovací platforma Veeam je plně integrovaná s úložišti Hitachi Vantara. Slovíčko INTEGRACE je zcela zásadní a přináší obrovské benefity. Integrace zálohovacího řešení Veeam a produkční storage Hitachi Vantara je realizovaná pomocí Hitachi storage pluginu využívající Veeam Universal Storage API. Podrobněji se integraci backupu s využitím snapshotů diskového pole věnujeme v odborné sekci: díl 1díl 2, díl 3.

Kromě diskových snapshotů přináší Veeam i pokrokové řešení pro zálohování do Cloudu na bázi protokolu S3 jako jeden z pilířů ochrany proti Ransomware. Podrobněji se tématu věnujeme zde: Ochrana proti Ransomware - Veeam Cloud Tier v10 a Hitachi Objektové úložiště.


Zálohovací knihovny LTO 

QuantumSpolečnost Quantum je lídrem v oblasti zálohovacích systémů a to jak fyzických zálohovacích knihoven (Scalar Library), tak virtuálních zálohovacích knihoven (DXi VTL). Pro úlohy spojené sproblematikou Big Data má Quantum v porfoliu specializovaný FileSystem Stornext.

Společnost 3S.cz je autorizovaným servisním partnerem společnosti Quantum pro Českou a Slovenskou republiku. Tato specializace umožňuje být profesionálním partnerem zákazníka a realizaci servisu v přímé vazbě na výrobce bez prostředníků.

 

Zálohovací knihovny Actidata

Actidata Storage Systems navrhuje, konstruuje a vyrábí profesionální úložná řešení v oblasti zálohování dat, archivace dat, správy dat a obnovy systému. Páskové autoloadery, páskové knihovny standardu LTO jsou již mnoho let vnímány jako základní kámen ochrany dat v malých a středních podnicích i u velkých zákazníků. Páskové knihovny LTO produktové řady actiLib jsou k dispozici jak pro základní trh s osmi sloty v kompaktním, levném rackovém formátu 1U, tak i pro střední třídu systémů actiLib až s 80 sloty LTO v šasi 2U až 6U. V závislosti na systému lze instalovat jednu nebo více jednotek LTO s rozhraním FibreChannel (FC) nebo SAS.

 Společnost 3S.cz je autorizovaným servisním partnerem společnosti Actidata pro Českou a Slovenskou republiku. Tato specializace umožňuje být profesionálním partnerem zákazníka a realizaci servisu v přímé vazbě na výrobce bez prostředníků.

 

Objektové úložiště jako CLOUD služba dle standardů S3 REST API

Společnost 3S.cz představila Objektově orientované Cloudové úložiště dat na platformě Hitachi Content Platform. Úložiště je postaveno dle standardů S3 REST API, což zjednodušuje integraci se stávajícími aplikacemi, přímou podporu pro sdílení ve Windows a také integraci s většinou zálohovacích řešení. Archivace využitím Objektového úložiště je řešením umožňujícím udržet pod kontrolou příval nestrukturovaných dat. Každý uložený soubor má odpovídající metadata generovaná systémem a jsou podporovány i uživatelská metadata. Metadata mají informační hodnotu pro případné indexace vyhledávání a zároveň řídí životní cyklus uložených objektů z hlediska případné garance nesmazatelnosti, retenční doby či verzování.

 

Zálohovací software Veritas (Nástupce zálohovacích produktů Symantec)

Společnost Veritas je lídrem v oblasti vývoje zálohovacích software ( Backup Exec,  NetBackup).  Jako jedna z mála firem v české republice se věnujeme produktům společnosti Veritas speciálně určeným pro kategorii "Big Data" a můžeme nabídnout reference v poroduktech pro archivaci (Enterprise Vault) i ve specializovaných File-Systémech (Storage Foundation).

 

Integrace backupu s diskovými poli

Hitachi VantaraSpolečnost Hitachi Vantara je renomovaná zejména jako výrobce modulárních a enterprise diskových systémů. Portfolio HDS však obsahuje i řadu produktů, které jsou určeny pro zálohování ať již jako cílové úložiště (Virtual Tape Library) tak pro data management, archivaci a zálohování  (Hitachi Instance Data Manager). Společnost 3S.cz disponujeme nejvyšší úrovní partnerství Hitachi Partner Platinum a je zároveň autorizovaným servisním partnerem pro celé HDS portfolio.

 

Zálohovací média LTO nové generace

Společnost FUJIFILM je největším výrobcem LTO médií pro zálohování. Je provovýrobcem s jehož produkty se na základě OEM licence setkáváte u většiny dalších výrobců. FujiFilm je ininováterom, který vyvinul zcela nové magnetické materiály na bázi oxidů barya feritu (oBaFe). Tato nová technologie otevřela cestu k navýšení kapacity LTO médií - umožnila konstrukci LTO8 médií a otevírá cestu ke kapacitám v řádu stovek TB na jedno páskové médium. Společnost 3S.cz je Autorizovaný Partner FujiFilmu pro Českou republiku, kontaktujte nás...